WOLF Racing Team – zaključek Unior Downhill pokala na Mariborskem Pohorju

24.09. se ja na Pohorju odvijala zadnja dirka prve serije Unior Downhill pokala na osveženi “World Cup” progi. Dirke se je udeležilo nekaj več kot 100 tekmovalcev iz kar 10 držav. Drugič letos se je pokala udeležil Boštjan Volf in ponovno z nekoliko nesreče v finalnem nastopu končal na 3. mestu v kategoriji Masters. Klemen Dolenc je WOLF Racing Team – zaključek Unior Downhill pokala na Mariborskem Pohorju

24.09. se ja na Pohorju odvijala zadnja dirka prve serije Unior Downhill pokala na osveženi “World Cup” progi. Dirke se je udeležilo nekaj več kot 100 tekmovalcev iz kar 10 držav.

Drugič letos se je pokala udeležil Boštjan Volf in ponovno z nekoliko nesreče v finalnem nastopu končal na 3. mestu v kategoriji Masters.

Klemen Dolenc je z defektom tik pred kvalifikacijsko vožnjo dirko zaključil predčasno.

Jure Tunič je svoj kvalifikacijski čas v finalu popravil za 5 sekund in tako pristal na 18. mestu.

Domačin Matic Kvas, ki je v finalni vožnji verjetno slišal svoje ime veliko večkrat kot ostali, je dirko končal na 6. mestu. Kvas je v svoji prvi Elite sezoni zaključil tudi na 6. mestu skupno!

Matic Kokelj je po 2. mestu iz kvalifikacij še nekoliko izboljšal svoj čas, pristal na 2.mestu in v svoji prvi mladinski sezoni zasedel 1. mesto v skupni razvrstitvi.

Izjava Kokelja (vir: mtb.si): “Sezona je šla nekako tako, kot sem načrtoval. Najbolje mi je šlo v Kranjski Gori, potem sem do konca branil vodstvo. Naslednje leto si želim v svoji zadnji mladinski sezoni nastopiti na vseh dirkah evropskega pokala, če bo šlo, pa tudi na čim večih dirkah svetovnega pokala.”

Vse fotografije: Klemen Humar

Zmagovalca dirke, Jure Žabjek (UTT) in Monika Hrastnik (KK Črn Trn) sta ob enem tudi skupna zmagovalca serije Unior Downhill Cup. Čestitke vsem!

Zahvala vsem sponzorjem: Wolf Group, WD-40 Bike, Foxracing.si, Optika Krstić, Sixt Rent a Car Slovenija in fotografu Klemenu Humarju!