BLOG

WOLF Racing Team – začetek Unior Downhill Pokala na Hrvaškem Lošinju

Za nami je prva dirka Unior Downhill pokala in s tem tudi zadnja UCI C1 dirka v seriji. Na Hrvaškem otoku Lošinju je potekal napet boj med tekmovalci iz kar osmih držav. Proga je bila v primerjavi s prejšnimi leti še bolj tehnična in nevarna, zato padcev in atraktivnega dirkanja ni manjkalo.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-01_(KH6418)

Matic Kokelj.

Prvo mesto je zasedel svetovni sceni dobro poznan Avstrijec Markus Pekoll (MS Mondraker Team), drugi je bil večkratni slovenski državni prvak Jure Žabjek (Unior Tools Team), tretje mesto pa je pripadalo članu KK Črn Trn, Miranu Vauhu.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj_Sunday-05_(KH7940)

Jure Tunič.

Med ženskami je slavila Slovenka Monika Hrastnik (KK Črn Trn).

Od šestih prisotnih tekmovalcev Wolf Racing Teama pa so se v finala udeležili štirje.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-03_(KH6634)

Maks Fock.

Jure Tunič je s padcem na treningu hudo poškodoval ramo in tako nažalost zaključil letošnjo sezono. Maks Fock zaradi tehničnih težav ni uspel štartati v kvalifikacijah in tako predčasno zaključil vikend.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-02_(KH6422)

Jure Tunič.

Matic Kokelj je v kategoriji U19/Juniors zasedel odlično 3.mesto in tako dokazal, da se je čez zimo pripravil na prestop v višjo starostno kategorijo. Zmaga mu je ušla le za 0,978 sekunde!

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj_Sunday-02_(KH1285)

Klemen Dolenc je imel v finalu manj sreče s počeno gumo.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-10_(KH7002)

Klemen Dolenc.

Nejc Košnjek je izgledal hitro cel vikend, vendar se mu finalna vožnja žal ni posrečila. Na koncu je zasedel 39. mesto v kategoriji Elite.

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-15_(KH7338)

Nejc Košnjek.

Matic Kvas je na svoji prvi dirki v Elite kategoriji zasedel 17. skupno mesto in 7. mesto med Slovenci ter pokazal, da je pripravljen za boj z “velikimi fanti”!

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj-20_(KH7734) Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj_Sunday-07_(KH8218)

Matic Kvas.

Čestitke celotni ekipi, Juretu pa želimo čim uspešenjše okrevanje!

Klemen-Humar_2017-04_DHLosinj_Sunday-09_(KH1461)

Celotna galerija je delo Klemena Humarja! Se vidimo na naslednji dirki v Kranjski Gori.

Posebne zahvale vsem sponzorjem: Foxracing.si, Sixt Rent a Car Slovenia, Optika Krstič, WD-40 Slovenia, Wolf Group