BLOG

WOLF Racing Team – Unior Downhill Cup #4 Sor’ca

Minuli vikend ja na Soriški planini potekala 4. tekma za slovenski pokal v spustu pod vodstvom MTB Železniki.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_04(_1KH6452)

Petkov trening je bil odpovedan zaradi neviht, prav tako je vreme tekmovalce postavilo pred izziv v soboto, ko se je dež v kombinaciji z meglo poigral z vidljivostjo.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_01(_1KH6250)

Na dan finala, v nedeljo zjutraj se je iz za oblakov končno pokazalo sonce, ker pa je v dopoldanskih urah močno pihalo je bil celoten program prestavljen za 2 uri.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_13(_1KH6844)

Kratka proga (1650m dolžine in 280m višinske razlike) je poskrbela za napeto dirkanje, padecev pa na spolzkih koreninah ni manjkalo.

Klemen Dolenc je dirko zaključil na 28. mestu skupno in na 9. mestu med mladinci.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_03(_1KH6256)

Med trakove se je vrnil “boter” ekipe Boštjan Volf, tokrat v kategoriji Masters. Z nekaj smole in padcom v finalu je dosegel 3.mesto.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_22(_1KH7123)

Jure Tunič se vrača v svojo formo po poškodbi iz prve tekme sezone na Lošinju, finale je končal na 6. mestu v kategoriji Elite in 8. mestu skupno!

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_15(_1KH6857)

Po iskanju ritma v soboto je Matic Kvas ponovno presenetil v finalnem nastopu in tako končal na 4. mestu v kategoriji Elite in 5. mestu skupno.

Klemen-Humar_2017-09_Sorca_24(_1KH7181)

Matic Kokelj je po dveh padcih v razvrstitveni vožnji sestavil tekoč finalni nastop in tako končal na 2.mestu med mladinci ter 6. mestu skupno. Matic še vedno vodi skupno razvrstitev, ki bo odločena 24. septembra na Mariborskem Pohorju, vabljeni!