WOLF Racing Team – prva dirka sezone, IXS European Cup Maribor

Po šestih mesecih pavze smo minuli vikend ponovno otvorili sezono dirkanja točno tam, kjer smo jo lani zakjučili. Prva dirka sezone, ki je bila tudi prva dirka serije IXS European pokala je tokrat potekala na Mariborskem Pohorju. Zaradi prihajajočega svetovnega pokala, ki se bo odvijal naslednji vikend na Lošinju (HRV) je bila proga odličen trening, WOLF Racing Team – prva dirka sezone, IXS European Cup Maribor

Po šestih mesecih pavze smo minuli vikend ponovno otvorili sezono dirkanja točno tam, kjer smo jo lani zakjučili.

Prva dirka sezone, ki je bila tudi prva dirka serije IXS European pokala je tokrat potekala na Mariborskem Pohorju. Zaradi prihajajočega svetovnega pokala, ki se bo odvijal naslednji vikend na Lošinju (HRV) je bila proga odličen trening, kar pa je zagotovilo povečan obisk najhitrejših spustašev sveta. Na štartu je bilo nekaj več kot 350 tekmovalcev in tekmovalk iz kar 33 različnih držav!

V petek je bila na treningu proga kar precej razmočena, vendar se je s pomočjo lepega vremena do nedelje posušila, zadnjim tekmovalcem na štartu v velikem finalu pa je nato nekoliko zagodla ploha.

Jure Tunič je med člani v malem finalu dosegel 58. mesto in tako za absolutnim zmagovalcem zaostal 28.945s!

Jure, photo: Klemen Humar

Med mladinci je Matic Kokelj dosegel 12. mesto.

Matic, photo: Klemen Humar

Nova pridobitev ekipe je 15 letni nadobudnež Vidian Šalehar Rihtar, ki je v kategoriji u17 (mlajši mladinci) dosegel odlično 9. mesto!

Vidian, photo: Klemen Humar

Čestitke vsem!

Med člani je zmagal Britanec Laurie Greenland (MS Mondraker), pri ženskah pa je slavila Francozinja Myriam Nicole (Commencal Vallnord).

Vsi rezultati.

Zahvaljujemo se vsem ostalim sponzorjem ekipe: Foxracing.si, WolfGroup.si in Občina Lukovica